Zmiany wprowadzone

$h=Rowerowy i pieszy budżet obywatelski
$k=budzet partycypacyjny, warszawa
$a=Robert Buciak, Paweł Ziniewicz
$d=2017.06.14$d=2017.06.30
$z=
$o=
$b=3776

#Najciekawsze projekty

<b>Od 14 do 30 czerwca 2017 r. możesz zagłosować na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego na rok 2018.</b> Wśród nich są dobre i ważne projekty piesze, rowerowe, z zakresu komunikacji publicznej, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy zieleni miejskiej. Na stronie <b>
http://budzet2018.zm.org.pl
</b> zebraliśmy te projekty, które uważamy za najciekawsze, najbardziej efektywne i innowacyjne. Projekty te przeszły już weryfikację formalną i szczegółową. Przed nimi najważniejszy etap - głosowanie mieszkańców. <b>Wykorzystaj swój głos i namów do tego innych!</b>

targowa-168-0251.jpg
Dzięki poprzednim edycjom budżetu partycypacyjnego wyznaczono m.in. pasy rowerowe na Ochocie, Targówku Mieszkaniowym i na Żoliborzu, zalegalizowano dwukierunkowy ruch rowerów na wybranych ulicach jednokierunkowych w Śródmieściu, na Ochocie i w Ursusie, wybudowano nowe chodniki i drogę rowerową na Mokotowie, wydzielono drogę rowerową z jezdni i wyniesiono przejście dla pieszych na Żoliborzu, czy wreszcie - zasadzono drzewa na Świętokrzyskiej i placu Powstańców.

Teraz na projekty pasów i dróg dla rowerów, uspokojenia ruchu, nasadzeń zieleni możesz głosować we wszystkich dzielnicach Warszawy. W tym roku szczególnie polecamy projekty z cyklu <q>Bezpieczne przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów</q> (m.in. Mokotów, Ochota, Wawer, Wola). Rozwiązanie, polegające na wyniesieniu przejścia i przejazdu do poziomu chodnika i drogi dla rowerów, przez wiele lat było w Warszawie blokowane, a znakomicie poprawia bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na istotne uzupełnienia sieci rowerowej można głosować m.in. w Śródmieściu oraz na Mokotowie i Pradze Południe.

Stosunkowo mały wybór jest w tym roku niestety na Ursynowie. Nie wynika to z braku inwencji mieszkańców tych dzielnic, ale z łamania regulaminu podczas weryfikacji projektów przez urzędników. Jeśli nie znajdziesz ciekawego projektu w swojej dzielnicy, zapraszamy do głosowania <?php make_link('a', 'bp2018.srodmiescie'); ?>w Śródmieściu</a> - tutaj braki w infrastrukturze rowerowej są najbardziej dokuczliwe, a większość z nas codziennie bywa w centrum dojeżdżając do pracy lub na uczelnię. Poza projektami ogólnodzielnicowymi, warto zagłosować na projekty w Śródmieściu Południowym!

#Jak głosować?

Zachęcamy do zapoznania się z opisami projektów i poparcia ich w głosowaniu w czerwcu. Możesz głosować w jednym obszarze jednej dzielnicy, ale nie musi to być dzielnica, w której mieszkasz. Możesz głosować na dowolną liczbę projektów z danego obszaru, pod warunkiem, że ich wartość nie przekroczy kwoty przeznaczonej na ten obszar.

Pamiętaj - głosować może każdy mieszkaniec Warszawy - również niepełnoletni. Nie trzeba być zameldowanym. Głosować można osobiście w Urzędach Dzielnic lub przez Internet na stronie:

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/voter

#Mapa wybranych projektów

<iframe width="100%" height="600px" frameBorder="0" src="http://umap.openstreetmap.fr/en/map/budzet-partycypacyjny-2018_149608?scaleControl=false&miniMap=false&scrollWheelZoom=true&zoomControl=true&allowEdit=false&moreControl=true&datalayersControl=true&onLoadPanel=undefined&captionBar=false"></iframe>

Wersja pełnoekranowa:
http://umap.openstreetmap.fr/en/map/budzet-partycypacyjny-2018_149608

#Zobacz także

Więcej informacji o budżecie partycypacyjnym w Warszawie można znaleźć na stronie:
http://twojbudzet.um.warszawa.pl

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1560797207326617

Strony archiwalne:

http://budzet2017.zm.org.pl

http://budzet2016.zm.org.pl

http://budzet2015.zm.org.pl

Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.